ابلاغ وام ازدواج
می 2, 2021
ماجرای جداول بودجه از کجا کلید خورد
می 10, 2021
نمایش همه

ضرورت تدوین آیین‌نامه دادرسی تجاری

کاندیدای لیست اصولگرا

ما در مجلس شورای اسلامی با انجام پایشی در خصوص واحدهای تولیدی ناموفق و ورشکسته، اقدام به شناسایی موانع تولید کردیم که نتیجه آن شناسایی و احصا چهار عامل اصلی به عنوان مانع برای تولید شد. موانع تولید که در پایش انجام‌شده از واحدهای تولیدی توسط مجلس شناسایی شدند به خوبی در بسته پیشنهادی وزارت صمت مورد توجه قرار گرفته‌اند.

طولانی‌بودن فرآیند اخذ مجوزها و تعدد جوازها برای راه‌اندازی یک واحد تولیدی، مسائل و مشکلات مربوط به بیمه تامین اجتماعی این واحدها و همچنین مسائلی در حوزه مالیات و شبکه بانکی، از مهم‌ترین و اصلی‌ترین موانع تولید و دلایل ورشکستگی و تعطیلی واحدهای تولیدی هستند که برای ایجاد رونق در بخش تولید باید مورد توجه قرار گیرند. دولت و وزارت صمت باید پیشنهادات خود را در این زمینه به صورت لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال کنند و ما در مجلس نیز به صورت جدی این موضوعات را پیگیری خواهیم کرد.

اگر بتوان به بانک‌ها مجوز سرمایه‌گذاری در بخش تولید را بدهیم تا بانک‌ها سرمایه‌های بزرگ را وارد این بخش کنند، با توجه به سابقه انجام این کار در کشور، می‌توان شاهد اتفاقات خوب در بخش تولید باشیم؛ البته لازم است برای اجرای این پیشنهاد یک بسته قانونی و کارشناسی‌شده مطرح شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *